Złoty medal w trollowaniu

W moim osobistym rankingu trollingu złoty medal wygrywa zespół Justin Robert Young i Brian Brushwood. To współprowadzący podcastu NSFW i (mojego ulubionego) The Weird Things, gdzie robili już różne dziwne rzeczy. Jednak ich ostatni numer to najlepszy akt trollowania jaki widziałem – możliwy do osiągnięcia tylko teraz, tylko dzięki technologii i dostępowi do informacji, który mamy.

Zresztą – zobaczcie sami:

Czyli:

1. Poprosili swoich fanów o crowdsourceingowe sklecenie w całość książki, która jest całkowitym stekiem nie trzymających się kupy bzdur, który ma się wstrzelić w styl „50 shades of Gray”

2. Stworzyli fikcyjną postać autorki Patricii Harkins-Bradley (ma nawet konto na Twitterze)

2. Ustawili w iBooks Store super niską cenę $0.99

3. Poprosili swoich followersów i fanów o jednorazowy push w iBooks Store aby wprowadzić książkę do TOP10 najpopularniejszych książek bo wiedzieli, że jeśli to im się uda

4. …

5. PROFIT!

W ten sposób ich książka „Diamond Club” została czwartą najpopularniejszą pozycją w tym zestawieniu, mając ponad 2000 recenzji i średnią ocen 4.5 gwiadki na 5 możliwych (więcej info). Justin i Brian zarobili na niej $20k – zrobią za to wielką imprezę dla swoich fanów i będą rozdawać koszulki z napisem „Jestem autorem Diamond Club i dostałem za to tylko koszulkę”.

W ten sposób dwóch gości ograło system. Nie ma w tej opowieści żadnego wniosku i rad na przyszłość.

No może jeden wniosek. Skoro dwóch postrzelonych gości dla zgrywu potrafi zrobić coś takiego… to co potrafią zorganizowane instytucje?

2 komentarze do “Złoty medal w trollowaniu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.